Sparta bez Dočkala podlehla Jablonci a titul se jí vzdaluje

Sparta po neúspěchu v Evropské lize pokračuje ve špatných výsledcích i v lize, v Jablonci pražský celek prohrál 1:3 a na první Slavii ztrácí už šest bodů.

Spartě se během dvou týdnů zhroutila celá sezóna. Tomáš Rosický je stále na marodce, k němu dnes přibyl i obránce Costa, Pražané vypadli z Evropské ligy a dnes se jim výrazně vzdálil i ligový titul.

A ještě přidejme, že nejlepší hráč Sparty Bořek Dočkal už Spartě nepatří, nyní bude působit v Číně. Spartě tak rok 2017 vůbec nevychází a sezónu bude jen těžko zachraňovat.

V Jablonci bylo hotovo už po dvaceti minutách, kdy se dvakrát prosadil záložník Mirzad Mehanovič. Hosté následně soupeře zatlačili, výsledkem ale byla jen tyčka po ráně Néstora.

Sparta tlačila i ve druhé půli, gólman Hrubý byl ovšem bezchybný. A když tři minuty před koncem po rohovém kopu dopravil míč do sítě Ondřej Mihálik, nebylo co řešit. Čestné branky se nakonec dočkala i Sparta, z penalty upravil na konečných 1:3 z pohledu Sparty kapitán David Lafata.

Pražané tak po osmnáctém kole 1. Fotbalové ligy ztrácejí na první Slavii šest bodů. Druhá Plzeň má ovšem utkání k dobru a pokud uspěje naplno, bude ztráta Sparty na první Plzeň osmibodová.

Zdroj obrázku: zimbio.com