Rozhodne dnešek? Všichni favorité mají nakročeno do semifinále

Čtvrtfinále WSM ligy se blíží ke konci a letos to vypadá, že by mohla skončit ještě dříve, než jsme zvyklí. Favorité ve čtvrtfinále ani jednou nezaváhali a z hřišť soupeřů si přivezli cenné skalpy. O kompletní čtveřici postupujících může rozhodnout už dnešek, kdy jsou na programu odvety včerejších duelů.

Kočka s myší

Nejjednoznačnější výkon zatím předvádí Kladno, které se na svého soka dobře připravilo. Nechtělo totiž opakovat blamáž z minulého roku, kdy se klidili už ve čtvrtfinále a svému majiteli Jaromíru Jágrovi zatím dělají radost. Ve včerejším utkání Rytíři přehráli Ústí nad Labem v poměru 1:4 a jediný zápas je dělí od vytouženého semifinále.

Stejně na tom je i Jihlavská Dukla, o níž jsme se zmiňovali v nedávném článku. Ta do playoff dostala zdánlivě nejnepříjemnějšího soupeře z předkola, Frýdek Místek. Partnerský klub Ocelářů z Třince už několikrát dokázal, že umí ošklivě pokousat, Jihlava však drží nepřátelské útočníky na uzdě, což vyjádřila pohodovým vítězstvím 6:1 a mezi nejlepší čtveřici má výrazně blíž.

Horácká Slavia Třebíč přivedla před veledůležitým utkáním s Pražany výraznou posilu – osmnáctiletého útočníka Komety Brno a reprezentanta do 18 let Martina Nečase. Třebíč ve všech zápasech prohrála pokaždé těsně o gól a na domácí půdě chtěla toto prokletí zlomit, ale ani nadějný talent českého hokeje nedokázal dovést tým k vítězství a Slávisté, ač velice těsně, odvezli z ledu soupeře veledůležitou výhru 1:2.

Další těsný výsledek byl k vidění na stadionu v Přerově, kde celé dvě třetiny nepadl gól. První protrhl mlčení Budějovický Heřman v 41. minutě a na jeho branku už nedokázal nikdo odpovědět ani navázat. I přes střeleckou převahu domácích tedy zvítězil Motor a jako předešlí tři favorité vyhrál i třetí utkání.