Na chlup stejné výsledky, do čtvrtfinále jde Real a Bayern

První odvety osmifinále Ligy mistrů příliš dramatické nebyly. Bayern Mnichov i podruhé zničil Arsenal a stejným poměrem porazil Real Madrid Neapol.

Do obou dvou dnešních odvet lépe vstoupily domácí týmy. Theo Walcott dal šanci Arsenalu a Dries Mertens Neapoli. Jenže zatímco Arsenal potřeboval ještě tři branky, Neapoli stačila jedna.

Nakonec ale Neapol neuspěla. Vyrovnat ještě v první půli mohl Ronaldo, orazítkoval jen tyč. Na druhé straně pálil do pravé tyče Mertens, druhá půle ale vyšla daleko lépe hostům. V 52. minutě vyrobil obrovskou hrubku Hamšík, po které následoval roh. Ten rozehrál Kroos a Sergio Ramos hlavičkou vyrovnal.

O pět minut později následoval další rohový kop a situace se opakovala. Hlavičku Ramose ale za záda Reiny tečoval Dries Mertens. Poslední slovo měl střídající Álvaro Morata, jenž dorazil ránu Cristiana Ronalda a tak Real Madrid zopakoval výsledek z prvního duelu.

A nyní k Arsenalu, který ještě o přestávce živil malou naději na postup. Ta ovšem zhasla v 54. minutě, kdy Koscielny srazil v pokutovém území Lewandowského a rozhodčí Sidiropoulos odpískal penaltu. Koscielny nejprve dostal žlutou kartu, následně ale přišla karta červená. Zatím není jasné, proč k této změně rozhodnutí došlo, nicméně Koscielny nedohrál ani odvetné utkání.

Lewandowski navíc proměnil penaltu a tím odstartoval gólostroj bavorského velkoklubu. Po chybě Sáncheze propálil Ospinu Arjen Robben, následně se trefil střídající Douglas Costa a účet utkání uzavřel dvěma góly Arturo Vidal. I v tomto zápase se tak opakoval výsledek z prvního duelu, Bayern Mnichov opět zničil Arsenal v poměru 5:1 a je ve čtvrtfinále.

Arsenal 1:5 (1:0) Bayern Mnichov

Branky: 20. Walcott (Giroud) – 55. Lewandowski (pen.), 68. Robben, 78. Costa, 80. Arturo Vidal (Costa), 85. Arturo Vidal (Costa)

Neapol 1:3 (1:0) Real Madrid

Branky: 24. D. Mertens (Hamšík) – 52. Ramos (Kroos), 57. D. Mertens (Ramos) (vla.), 90+1. Morata (Ronaldo)

Zdroj obrázku: zimbio.com