Messi zachránil Barcelonu, ta jde po šlágru s Atlétikem do čela

Lionel Messi tři minuty před koncem šlágru proti Atlétiku Madrid vstřelil rozhodující branku a posunul svůj tým do čela La Ligy.

První šanci utkání měli domácí, proti ráně Griezmanna se vyznamenal ter Stegen. Poté hrozili hosté, Suárezova branka ale kvůli předchozímu faulu neplatila, Messiho přímý kop skvěle vychytal Oblak.

Další dvě šance katalánského velkoklubu orámovaly přestávku, nejprve Piquého hlavičku lapil Oblak, v další šanci selhal Suárez. Na druhé straně opět pálil Griezmann, ter Stegen byl ovšem bezchybný.

V 64. minutě už se ale diváci mohli radovat z první branky, ale pouze ti hostující. Suárezova rána byla zblokovaná, míč se ale odrazil přímo k Rafinhovi, který se nemýlil. Domácím se brzy povedlo vyrovnat, po šesti minutách rozehrál Koke standardku a hlavičkující Godín konečně zbavil ter Stegena kouzla.

Tři body ale nakonec získali hosté, tři minuty před koncem Umtiti vysunul Suáreze, ten našel Lionela Messiho a argentinský útočník opět ukázal svou nepostradatelnost. Barcelona tak ve šlágru kola porazila Atlétiko Madrid 2:1 a minimálně do večerního utkání Realu Madrid na půdě Villarrealu jde do čela La Ligy.

Atlétiko Madrid 1:2 (0:0) FC Barcelona

Branky: 70. Godín (Koke) – 64. Rafinha, 87. Messi (L. Suárez)

Zdroj obrázku: zimbio.com